Szklane bombki i stojak na bombki

Szklane bombki i praktyczny stojak na bombki

szklane bombki

Szklane bombki kontra bombka na stojaku zamiast na choince

Szklane bombki z Polski cieszą się wzięciem na wszystkich kontynentach i uchodzą za towar ekskluzywny. Tym, co decyduje o ich urodzie są wymagające dużego nakładu pracy ręcznej i niemałej smykałki artystycznej zdobienia, które nanosi się na bańkę za pomocą pędzelka, lub rysika. Robi się to tak samo, jak 100 lat temu. Można odnieść wrażenie, że dla polskich producentów ozdób choinkowych czas stanął w miejscu.

Produkcja bombek

Zanim trafi do sprzedaży, typowa bombka choinkowa przechodzi przez wiele par rąk, a kompletny cykl produkcyjny może trwać nawet kilka dni. Wszystko zaczyna się od roztopienia kawałka szkła sodowego, a gdy zmięknie w temperaturze 800C, nadania mu kształtu. To może być kula, gwiazdka, szyszka, postać, wszystko. Ostudzone szklane bombki maluje się od środka płynnym srebrem i tak przygotowany półprodukt idzie do zdobienia. Każdego roku pojawiają się nowe wzory, mniej lub bardziej bogate, bo tak jak wszędzie, tak i tu warunki dyktuje moda.

Moda pośród bombek na choinkę

Generalizując można stwierdzić, że Amerykanie i Rosjanie cenią sobie bombki na choinkę bogate w błysk i przepych. W odróżnieniu od Europy Zachodniej i Polski, które wybierają stonowaną elegancję. Polskie bombki bożonarodzeniowe zdobią domy, również tak niezwykłe, jak Biały Dom, hotele, biura i obiekty użyteczności publicznej. Często też zamiast na drzewku wiesza się je na specjalnie na taką okoliczność zaprojektowanym stojaku.

Bombki na stojaku

Stojak na bombki jest niewysoką lekką konstrukcją, którą z powodzeniem można umieścić na świątecznie zastawionym stole czy na biurku w pracy. Ogólnie pisząc wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na rozłożyste drzewko. Produkowany w różnych wielkościach i kolorach sprawi, że bombka na stojaku stanowić będzie niebanalne focus każdej świątecznej aranżacji. Szczególnie dobrze nadaje się do prezentacji czegoś takiego jak bombki bożonarodzeniowe o wybitnie cennych i unikatowych walorach, które w innym wypadku pozostawałyby niezauważone jako jedne z wielu na choince. Od niedawna za pomocą bombek uformowanych na kształt drogocennego jajka, baranka czy zajączka zawieszonych na stojaku dekoruje się również stoły wielkanocne. Być może ta nowa moda wejdzie na stałe do polskiego obyczaju.

szklane bombkibombka choinkowabombki na choinkębombki bożonarodzeniowestojak na bombkibombka na stojaku